Golden Boot



As at Full Time updates - Tuesday 28th April (1pm)

*League goals only

Under 11’s

Division 1

Ben Aubrey--Crawley United Blue--21
Nathaniel Guest--Crawley United Blue--13
Kyle Brent--Crawley United Blue--11
Danny Novis--Southdown Rovers--11
Alfie O'Neill--Hove Rivervale--11

Division 2

Corban Ahir--Cuckfield Cosmos United--30
Alexander Pedley--Mid Sussex Blues--23
Max Eagle--Maidenbower United--21

Division 3

Samuel Duncan--Patcham United Amber--33
Shane Spratt--Crawley Panthers--21
Alfie Geere--Lindfield FC Juniors--17

*********************************************************************
Under 12’s

Division 1

Dylan Thiselton--Furngate Youth--14
Adam Lindo--Hassocks Juniors--13
Benjamin Overton--A S Eastbourne--8

Division 2

Thomas Kiely--Lindfield FC Juniors--33
Tom Pughe-Morgan--Marle Place Wanderers--13
Harry Harris--Patcham United--12
Drew Newman--Mile Oak Wanderers--11
Ryan Todd--Hurst Hornets--11

Division 3

Sam Buckingham--Crawley Down Gatwick--34
Nabeen Ghannam--Crawley Panthers Red--28
Oliver Brazier--Ifield Youth--27

*********************************************************************
Under 13’s

Division 1

Mackenzie Felix-Smith--Lewes Bridge View Black--22
William Claydon--Horley Town Youth--14
Finley Evans--St Francis Rangers Youth--14
Omar Ashby--St Francis Rangers Youth--12

Division 2

William Saunders--Mile Oak Wanderers--25
Oliver Bryant--Marle Place Wanderers--18
Jacob Buttifant--Uckfield Grasshoppers--15

*********************************************************************
Under 14’s

Division 1

Oliver Broad--Ifield Youth--24
Joshua Otor--Ifield Youth--21
Oliver Byatt--Marle Place Wanderers--14
Harry Gibson--Eastbourne Town Youth--14
Harry Hoffman--Crawley Town Boys--14

Division 2

Lewis Loudoun--Hangleton Rangers--31
Leon Greig--A S Eastbourne--17
George Haire--Hawks Youth Withdean--14

Division 3

Oliver McNelly--Cuckfield Cosmos United--20
Adama Gaye--Three Bridges Youth--17
Alfie Stewart--Cuckfield Cosmos United--15

*********************************************************************
Under 15’s

Division 1

George Galbraith-Gibbons--Cuckfield Cosmos--25
Rohan Doyle--Hawks Youth Withdean--23
Jack Sutton--Worthing Dynamos Youth--16

Division 2

Harrison Morley--Perrywood FC--34
Dakota Montana-Phillips--Hangleton Rangers--22
Bailey King--Horley Town Youth--21

*********************************************************************
Under 16’s

Jordan Kuforiji--A S Eastbourne--14
Lee Blackman--Crawley Down Gatwick--11
Alfie Southwell--Cuckfield Cosmos--9

*********************************************************************
Under 18’s

Division 1

Samuel Murrell-Lemon--Crawley United--17
James Cowan--Old Varndeanians--11
Anton Di-Duca--Old Varndeanians--11
Dylan Rajamohan--Crawley United--11
Michael McCormick--Pink Flamingos--8

Division 2

Seamus Dillane--Forest Row Juniors--22
Mark Evans--Plumpton Athletic--20
David Mead--Horsham Crusaders--18

Mid Sussex Youth & Minor Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe