Results

Filter by team
September

Sunday 15 October 2017

Under 18 Division One

10:00
Maidenbower Colts U18
vs
Hollington United U18
10:00
Perrywood Sports U18
vs
Dorking Wanderers U18
10:00
Roffey U18
vs
Copthorne FC U18
10:00
Sovereign Saints U18
vs
Chesworth Rovers U18
10:00
Steyning Town Community White U18
vs
Chailey and Newick Colts U18

Under 17 Division One

10:00
AFC Varndeanians U17
vs
Mile Oak Wanderers U17
10:00
Burgess Hill FC Premier U17
vs
Horsham Athletic U17
10:00
Hollingbury Hawks U17
vs
Southdown Athletic U17

Divison 2 U17

10:00
East Grinstead Town U17
vs
Maresfield Dynamo U17
10:00
Furngate Youth U17
vs
Lingfield FC U17
10:00
Heron Olympic U17
vs
Horley Town Youth U17

Under 17 Division Three

10:00
Henfield FC U17
vs
Polegate Grasshoppers U17
10:00
Langton Green U17
vs
Perrywood Sports U17
10:00
Withdean Youth U17
vs
Newhaven FC U17

Under 13 Division One

10:00
Haywards Heath Town Colts U13
7 - 2 Full time
Hassocks Juniors Hawks U13
Att. 35
Three Bridges Youth U13
5 - 3 Full time
Cuckfield Cosmos United U13

Under 11 Development Group C

10:00
Hove Park Colts Blue U11
vs
AFC Crawley U11

Sunday 8 October 2017

Under 18 Division One

10:00
Ifield Galaxy U18
vs
Copthorne FC U18
Att. 50
Withdean Youth U18
3 - 2 Full time
Steyning Town Community White U18

Under 16 Division One

10:00
Mile Oak Wanderers Yellow U16
vs
Cuckfield Cosmos U16
10:00
Withdean Youth U16
vs
Hangleton Rangers U16

Under 16 Division Two

10:00
Premier United U16
vs
Chailey and Newick Colts U16
10:00
Preston Panthers Youth U16
vs
Marle Place Wanderers Youth U16
10:00
Uckfield Grasshoppers U16
vs
Jarvis Brook Juniors U16

Under 15 Division One

10:00
Burgess Hill FC Premier U15
vs
Fishersgate Flyers U15
10:00
Crawley Down Gatwick U15
2 - 4 Full time
Lindfield FC Juniors U15
10:00
Hurst Hornets U15
vs
Ashurst Wood Saints U15

Under 15 Division Two

10:00
Maidenbower Colts U15
vs
Crawley Panthers Red U15
10:00
Mile Oak Wanderers Blue U15
vs
Lindfield FC Rovers U15

Under 13 Division One

10:00
Cuckfield Cosmos United U13
1 - 5 Full time
Haywards Heath Town Colts U13
10:00
Hassocks Juniors Hawks U13
W - L
Lindfield FC Juniors U13
10:00
Southdown Rovers U13
0 - 9 Full time
Patcham United Phoenix U13
Att. 38
Three Bridges Youth U13
1 - 6 Full time
Patcham United Athletic U13

Under 12 Division One

10:00
Crawley Down Gatwick U13
vs
Ifield Galaxy Lightning U13
10:00
Haywards Heath Town Youth U13
vs
Hassocks Juniors Seagulls U13
10:00
Perrywood Sports Leopards U13
vs
Crawley Panthers U13

Under 11 Development Group C

10:00
Hurst Hornets U11
vs
Fishersgate Flyers White U11
10:00
Mile Oak Wanderers Blue U11
vs
FC Sporting U11
10:00
Southwick Rangers U11
vs
Uckfield Grasshoppers U11

Sunday 1 October 2017

Under 18 Division One

10:00
Copthorne FC U18
2 - 5 Full time
Dorking Wanderers U18
10:00
Maidenbower Colts U18
2 - 10 Full time
Sovereign Saints U18
10:00
Withdean Youth U18
0 - 7 Full time
Chailey and Newick Colts U18

Divison 2 U17

10:00
Furngate Youth U17
vs
East Grinstead Town U17
10:00
Heron Olympic U17
vs
Crawley Panthers U17
10:00
Horley Town Youth U17
vs
Maresfield Dynamo U17

Under 17 Division Three

10:00
Polegate Grasshoppers U17
3 - 3 Full time
Henfield FC U17

Under 15 Division One

10:00
Ashurst Wood Saints U15
1 - 1 Full time
Crawley Down Gatwick U15
10:00
Hassocks Juniors Eagles U15
4 - 0 Full time
Fishersgate Flyers U15
10:00
Hurst Hornets U15
2 - 1 Full time
Cuckfield Cosmos United U15
10:00
Lindfield FC Juniors U15
4 - 2 Full time
Burgess Hill FC Premier U15

Under 15 Division Two

10:00
AFC Crawley U15
vs
Furngate Youth U15
10:00
Lindfield FC Rovers U15
4 - 0 Full time
Ifield Youth U15
10:00
Maidenbower Colts U15
5 - 1 Full time
Haywards Heath Town Colts U15
10:00
Mile Oak Wanderers Blue U15
L - W
Crawley Panthers Red U15

Under 14 Division Four

10:00
Ifield Galaxy Lightning U14
11 - 0 Full time
Uckfield Grasshoppers Jets U14
10:00
Maidenbower United Tigers U14
5 - 2 Full time
Crawley United Black U14

Under 12 Division One

10:00
Hassocks Juniors Seagulls U13
vs
Crawley Panthers U13
10:00
Wellesley FC U13
vs
Crawley Down Gatwick U13

Under 12 Division Two

10:00
Lindfield FC Juniors U12
5 - 1 Full time
Cuckfield Cosmos Athletic U12
10:00
Maidenbower Colts U12
3 - 2 Full time
Haywards Heath Town Colts U12
10:00
St Francis Rangers Youth U12
5 - 1 Full time
Eastbourne Town Youth U12

Under 12 Division Three

11:30
Fishersgate Flyers Blue U12
vs
Hurst Hornets U12
10:00
Mile Oak Wanderers U12
vs
Marle Place Rangers Youth U12
10:00
Patcham United Athletic U12
vs
Ifield Galaxy Storm U12

Under 11 Development Group C

10:00
AFC Crawley U11
vs
Fishersgate Flyers White U11
10:00
Cuckfield Cosmos United U11
vs
FC Sporting U11
10:00
Mile Oak Wanderers Blue U11
vs
Hove Park Colts Blue U11
10:00
Southwick Rangers U11
vs
Hassocks Juniors Robins U11
10:00
Uckfield Grasshoppers U11
vs
Hurst Hornets U11

Latest news

Sunday 17th September League Cup U10 - U11 - U13
General Sunday 17th September League Cup U10 - U11 - U13

Sunday 17th September League Cup U10 - U11 - U13

U7-U8-U9 Futsal 2017 - 2018
General U7-U8-U9 Futsal 2017 - 2018

U7-U8-U9 Futsal 2017 - 2018

U7-U8 Mini Festival Saturday 9th September
General U7-U8 Mini Festival Saturday 9th September

U7-U8 Mini Festival Saturday 9th September

Mid Sussex Youth & Minor Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe